Lobsingende Hertzens, Andacht über die Evangelia, Welche des Sonntags, und an den Haupt-Festen in der Gemeine Gottes erkläret werden. Da aus jeglichem Evangelio die fürnehmste Haupt-Lehre kürtzlich herausgezogen […]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1701 Miejsce publikacji: Dantzig Strony: 228 Sygnatura: Pol.8.II.13 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Rozważania biblijne - 18 w.
  • Maukisch, Johann (1617-1669)
Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 07.06.2018

Opis dokumentu

Wydrukowany w Gdańsku, w 1701 roku zbiór kazań i rozważań biblijnych z Ewangelii na nabożeństwa niedzielne i główne uroczystości i święta kościelne wzbogacony znanymi i szanowanymi w kościele ewangelickim melodiami i pieśniami. Zawarte w opracowaniu treści omawiane i przekazywane były wiernym podczas nabożeństw odbywających się w kościele św. Trójcy w Gdańsku. Autorem tekstów był Johann Maukisch (1617-1669) profesor teologii, od 1651 roku rektor Gimnazjum Akademickiego w Gdańsku i pastor w kościele św. Trójcy. Organizator wielu dysput teologicznych, twórca traktatów teologicznych i pism polemicznych, w których rozprawiał się z kalwinistami.