List Kierownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu z planem imprez bibliotecznych na Dni Oświaty, Książki i Prasy w 1967 roku - pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], 1, Sygnatura: DŻS – VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Obchody i uroczystości – 20 w.
  • Prezydium Miejskiej Rady Narodowej Wydział Kultury w Elblągu
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
  • Zarząd Okręgu Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki w Elblągu
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 30.06.2020

Opis dokumentu

Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Elblągu Jerzy Kolendo listem z 28 lutego 1967 roku podał plan imprez bibliotecznych, przygotowanych na coroczne majowe obchody Dni Oświaty, Książki i Prasy. Harmonogram został podany do wiedzy Wydziału Kultury Prezydium Miejskiej Rady Narodowej do zatwierdzenia. Samo pismo i jego kopie są słabej jakości wydrukowane na papierze przebitkowym, kopie listu wysłano do WiMBP (Wojewodzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej) w Gdańsku, Rady Zakładowej przy MBP w Elblągu, Działu Metodycznego i Działu Naukowego MBP w Elblągu. W programie przygotowano aż 15 atrakcji zarówno w budynku głównym jak i filiach (dla dorosłych i dla dzieci) na terenie miasta. Jedną z nich miało być spotkanie załogi MBP w Elblągu z przedstawicielem Konsulatu Generalnego ZSRR w Gdańsku, czy zorganizowanie wystawy obwolut radzieckiej literatury pięknej lub wystawki radzieckiej literatury naukowej przez Dział Naukowy. Jedną niespodzianek, miał być wyjazd w maju, pracowników do Szczecina przy pomocy funduszy zgromadzonych przez Radę Zakładową, oraz pod warunkiem pomocy Wydziału Kultury w Elblągu, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz Zarządu  Okręgu ZZPKiS (Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki).