List Kierownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu w związku z organizowaniem konkursu czytelniczego związanego z 50 rocznicą Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej - pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], Sygnatura: DŻS – VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Obchody i uroczystości – 20 w.
  • Prezydium Miejskiej Rady Narodowej Wydział Kultury w Elblągu
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 30.06.2020

Opis dokumentu

Władze Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Elblągu napisały list 3 marca 1967 roku do Prezydium Miejskiej Rady Narodowej Wydziału Kultury w Elblągu w związku z organizowaniem konkursu czytelniczego związanego z 50-letnią rocznicą Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej. Kierownik biblioteki Jerzy Kolendo powołując się na wcześniejsze rozmowy z władzami miasta, prosił o przyznanie dodatkowych funduszy w wysokości 1000 złotych, przeznaczonych na zakup nagród książkowych dla uczestników konkursu. Uzasadnieniem prośby do władz miejskich w tej sprawie, miał być projekt budżetu na 1967 rok z pominięciem omawianego konkursu. Ponadto konkurs ten (dotyczył literatury radzieckiej) i miał być imprezą dwustopniową. Pod dokumentem słabej jakości (papier przebitkowy) podpisali się: Główna Księgowa MBP w Elblągu - A. Darnowska wraz z Kierownikiem Biblioteki - Jerzym Kolendo.