List Agencji Konkursu w sprawie nowej formy upowszechniania książek

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu – historia – 20 w.
  • Furmaga, Lesław (1933-)
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 26.04.2020

Biblioteka Elbląska posiada w zbiorach Dokumentów Życia Społecznego dwa pisma związane ze sobą. Widoczne obok pismo Agencji „Żagle w tarczy” oraz list pisarza Lesława Furmagi. Tematem obu jest recepta na „ogólnokrajową recesję i zahamowania w rozwoju kultury” oraz dotychczasowe doświadczenia autora w marketingu książkowym. Konkurs – „Żagle w tarczy” opierał się na kiermaszu książek z imienną dedykacją i autografem autora. Przede wszystkim jednak na zdobyciu kuponu konkursowego, wymianie, co najmniej dwóch książek z określonego wydawnictwa, napisania recenzji do jednej z książek autora, przeczytaniu powieści „Żagle w tarczy” i jej dalszego ciągu „Kawał nieba” a następnie dopisaniu jednego rozdziału do którejś z nich na określony temat. Przy czym trzeci temat (nagroda specjalna) sprawdzał znajomość wiedzy żeglarskiej młodego literata - warunki meteo, kierunek i siłę wiatru czy znajomość locji. Walorami konkursu niewątpliwie była jego atrakcyjność, zmierzenie się z własnymi lękami literackimi przede wszystkim nie byle, jakie nagrody – rejs z pisarzem na jego jachcie, sterowanie jachtem pod żaglami, dyplomy „młodego marynisty”, cenne nagrody książkowe, barwny fotos z uroczystości wręczenia nagród na jachcie. Z warunków konkursu dowiadujemy się, że termin końcowy nadsyłania prac mijał 15 maja 1992 roku.