Leistungen der Gesellschaft für Volksbildung - ulotka

Typ: DŻS Rok publikacji: 1931 Miejsce publikacji: Berlin Strony: [1] K. Sygnatura: DŻS - zabytki biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Niemieckie Towarzystwo Edukacyjne
  • Edukacja szkolna
Data dodania: 04.02.2016

Ulotka wydana przez Gesellschaft für Volksbildung – niemieckie towarzystwo edukacyjne (1871-1915 r. Gesellschaft für Verbreitung der Volksbildung). Towarzystwa tego rodzaju odgrywały w Niemczech w XIX i pierwszej poł. XX w. ważną rolę w edukacji dorosłych, m.in. prowadząc biblioteki, wspierając zakładanie szkół dokształcających. Ulotka zawiera opis spektrum działalności towarzystwa (periodyki, publikacje, organizowane wykłady, prowadzone biblioteki, wędrowne sceny i wystawy), sprawozdanie finansowe za rok 1929/30 oraz skład osobowy zarządu i organów pomocniczych. Druk znaleziony w dwutygodniku niemieckim wspierającym nauczycieli w ich wysiłkach edukacyjnych oraz poprawie samej jej jakości. [W]: Danziger Schulzeitung, 1931, sygn. 012449.