Legitymacja członka Komisji KW PZPR – druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1986 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Druk urzędowy
  • Propaganda
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
Data dodania: 25.04.2013

Na zdjęciu druk legitymacji członkowskiej KW PZPR zatwierdzony przez I Sekretarza KW PZPR Bolesława Smagałę. Legitymacja była ważna na okres kadencji w latach 1986-1990. Na druku widoczne, bardzo popularne hasło partii„Proletariusze wszystkich krajów łączcie się”. Z pośród kilku dokumentów - druków - legitymacja, znajdujących się w kolekcjach Biblioteki Elbląskiej jeszcze dwa dotyczą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jeden z nich to druk wzór legitymacji podstawowego członka partyjnego a drugi już średniego szczebla działacza funkcjonariusza Komitetu Wojewódzkiego.