Lecturos salute plurima impertit et ... orationem inauguralem ...Gottlieb Wernsdorfius...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1717 Miejsce publikacji: Wittemnbergae Autor:
  • Wernsdorf, Gottlieb
Strony: 8 K. Sygnatura: Pol.7.II.3241 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Uniwersytet w Wittenberdze - 18 w.
  • Wernsdorf, Gottlieb (1668-1729)
  • Mowa inauguracyjna -18 w.
  • Kazania i homilie - 18 w.
Data dodania: 09.05.2014

Zaproszenie na orację inauguracyjną na wydziale teologicznym uniwersytetu w Wittenberdze, która miała się odbyć dzień po święcie Michała Archanioła. Zaproszenie wystosowane przez Gottlieba Wernsdorffa (1668-1729) – dziekana wydziału teologicznego uniwersytetu, niemieckiego luterańskiego teologa i historyka. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.3201-Pol.7.II.3248. Format bibliograficzny: 4. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: R.5. Inne znaki własnościowe: G. Rauter... Ano 1760. Miscell. 3. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy (materiał) – biały pergamin ; krawędzie przycięte (barwione) ; niewielkie deformacje / średnie przedarcia/ ubytki / znaczne zabrudzenia ; niewielkie zacieki/ zaplamienia ; niewielki stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.