Lectori debita honoris mentione, Studiique signilicatione praemissa S[alutem] d[icit]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1647 Miejsce publikacji: [Elbingae] Autor:
  • Mylius, Michael
Strony: [2] K. Sygnatura: Pol.7.II.2371 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Mylius, Michael (1603-1652)
  • Program nauczania - 17 w.
  • Gimnazjum Elbląskie - 17 w.
  • Elbląg - szkolnictwo - 17 w.
Data dodania: 25.11.2013

Program uroczystości szkolnych za kadencji rektora Michała Myliusa (1603-1652) - najmłodszego syna rektora Jana Myliusa. Wśród biorących udział: Samuel Żeleński, Sam. Konst. Podkostelski, Jonnes Lyskowic Cracov. i inni. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.2301-Pol.7.II.2378. Dawna sygnatura druku: G.6. Dissertationes. 4. Oprawa druku – półskórek (kolor biały + papier różowy) (tłoczenia ślepe); okładzina – tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zagniecenia, ubytki/przedarcia; średnie zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady; wykl. i k. ochr. z pap. czerpanego. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.