Łagodna ; Historia markizy O. – ulotka zwiastująca spektakle teatralne

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Dostojewski Fiodor ; Kleist Henryk
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - teatr - 20 w.
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
Data dodania: 05.11.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił dwa monodramy „Łagodną” wg Fiodora Dostojewskiego (premiera – 4.10.1992 r.) i „Historię Markizy O”. Henryka Kleista (premiera – 27.09.1992 r.) Historia małżeństwa, które nie mogło znaleźć nawet najsłabszej nici porozumienia oraz studium psychologiczne mężczyzny, którego żona popełnia samobójstwo. Reżyserem i wykonawcą „Łagodnej” monodramu był Czesław Lasota. Drugi spektakl powstał wg noweli wybitnego niemieckiego pisarza Henryka Kleista, który przedstawił niezłomny charakter dzielnej kobiety, która podczas zawieruchy wojennej w zagadkowy i niezrozumiały dla siebie sposób zostaje matką. Reżyseria – Ewa Kołogórska.