La Sainte Bible, qui contient le Vieux et le Nouveau Testament : le tout reveu sur les orginaux & retouché dans le langage ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1727 Miejsce publikacji: Copenhague,Leipzig Autor:
  • Martin, David [przekł.]
Sygnatura: 94677 biblioteka cyfrowa link Języki: fre Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 18 w.
Data dodania: 04.12.2009

Biblia w języku francuskim wydana w Kopenhadze i Lipsku przez Davida Korte w 1727 roku. Przekład Davida Martina. Strona przedtytułowa wykonana w miedziorycie. Druk dwukolumnowy, nie zawiera elementów zdobniczych. Prow.: 1. Biblioteka Miejska w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, skóra bordowa, tłoczenia złocone, na okładzinie górnej i dolnej oprawa koronkowa (koroneczka wytłaczana złotem, obramiająca bordiurę od zewnętrznej strony i powtórzona od strony wewnętrznej ząbkami do środka zwierciadła), wewnątrz zwierciadła umieszczono koronę i napis złotem: nad koroną I.M.F.G., pod koroną data 1734., grzbiet książki również w postaci złoconych koron oraz napisu LA SAINTE BIBLE.