Kurzer Entwurf einer Statistik der preussischen Staaten. Ein Lesebuch für jeden Unterthanen. Von Friedrich Christian Bachmann

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1790 Miejsce publikacji: Halle Autor:
  • Bachmann, Friedrich Christian von
Strony: [ 2 ] ; XXII; 242; [ 4 ] Sygnatura: 91948 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Państwa pruskie - dane statystyczne - 18 w.
  • Prusy - historia
  • Prusy - jednostki administracyjne
  • Bachmann, Friedrich Christian von (1769 - ?)
Data dodania: 02.04.2020

Dokument wydany w 1790 roku w Halle autorstwa Friedricha Christianavon Bachmanna (1769 - ?) - asesora kamery wojny i domen (niem. Kriegs - und Domänenkammer) w Halberstadt. Opracowanie zawiera m.in. krótki szkic jednostek administracyjnych państw wchodzących w skład Prus (m.in. Śląska, Pomorza, Brandenburgii, Halberstadt, Magdeburga, Cleve etc.) oraz prezentuje dane demograficzne dotyczące mieszkańców, historii, religii, kultury i nauki, gospodarki, ekonomii, przemysłu etc. Materiał uzupełnia rejestr obszernej bibliografii tematycznie związanej z Prusami.