Kurze Geschichte der Elbinger Alterthumsgesellschaft (1873-1898)

Typ: Książka Rok publikacji: 1898 Miejsce publikacji: Elbing Autor:
  • Dorr Robert
Strony: 48 Sygnatura: IV.9.2 Elbląg biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Dorr, Robert (1835-1919)
  • Elbląskie Towarzystwo Starożytności
  • Elbląg - kultura - 19 w.
Data dodania: 14.07.2009

Krótka historia elbląskiego Towarzystwa Starożytności pod redakcją Roberta Dorra - przewodniczącego towarzystwa i kustosza Muzeum Miejskiego, wydana z okazji 25- lecia powstania. Książka zawiera historię powstania i działalności Towarzystwa, jego statut, wykaz członków, spis tematów wykładów wygłaszanych w Towarzystwie w latach 1873-1898 oraz informacje odnośnie Muzeum i Stowarzyszenia Conventa. W załączniku znajdują się teksty 3 piosenek, ułożonych dla Towarzystwa i traktujących o nim, jego działalności, wspólnym wypoczynku, wykopaliskach i odkryciach. Ze statutu wynika iż celem organizacji było pogłębianie i szerzenie wiedzy na temat historii i prehistorii stron ojczystych poprzez badania, informowanie oraz gromadzenie zabytków przeszłości.