Kurze Belehrung über die Binnenfischerei in Westpreuβen

Typ: Książka Rok publikacji: 1904 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Seligo, A.
Strony: 103 Sygnatura: 34781 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Rybactwo śródlądowe – Prusy Zachodnie – 20 w.
  • Rybołówstwo śródlądowe - Prusy Zachodnie – 20 w.
  • Akwakultura – Prusy Zachodnie – 20 w.
Data dodania: 29.08.2018

Publikacja, autorstwa dr. A. Seligo wydana w Gdańsku w 1904 roku. Dokument opublikowany na zlecenie Zachodnio - Pruskiego Towarzystwa Rybackiego w Gdańsku przybliża tematykę rybactwa śródlądowego na obszarze Prus Zachodnich. Rybactwo śródlądowe to jedno z najstarszych zajęć człowieka. Podobnie jak rolnictwo uzależnione jest w dużym stopniu od czynników przyrodniczych i służy dostarczaniu wysokowartościowej żywności. Na rybactwo śródlądowe składają się elementy rybołówstwa, jak również klasycznego chowu i hodowli zwanego akwakulturą. Rybołówstwo ogranicza się do poławiania organizmów wodnych, natomiast w rybactwie podejmowanych jest szereg działań na rzecz stanu ryb i ochrony oraz ekosystemów wodnych. Zawarte w opracowaniu treści zawierają opisy i informacje o gatunkach ryb w zbiornikach wodnych, ich hodowli (ze szczególnym uwzględnieniem karpi i pstrągów), połowie ryb i zwierząt wodnych, zasobach wodnych oraz aktualne i obowiązujące przepisy oraz regulacje prawne i akty wykonawcze dotyczące tej gałęzi gospodarki.