Kurs kierowców na prawo jazdy kat. A i B - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977? Miejsce publikacji: Kwidzyn Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Kwidzyn - transport - 20 w.
  • Ośrodek Szkolenia Kierowców w Kwidzynie
  • Liga Obrony Kraju w Kwidzynie
Data dodania: 12.03.2019

Liga Obrony Kraju (LOK) stowarzyszenie współpracujące z MON, powstałe w okresie PRL jako organizacja paramilitarna. Mająca na celu umacnianie obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz ugrupowania ludzi gotowych do jej obrony, przede wszystkim na potrzeby wojska, zajmująca się także szkoleniem kierowców. Oddział w Kwidzynie i podległy mu Ośrodek Szkolenia Kierowców w Kwidzynie przy ulicy Chopina 27 wydał afisz zawiadamiający o zorganizowaniu kursu kierowców w 1977 roku. Kurs dotyczył nauki w zakresie prawa jazdy na dwie kategorie A i B ("motocyklowe" i samochodowe). Informacji o kursie i zapisu dokonywał kierownik placówki. Afisz jest "czysty" (niezadrukowany), posiadający miejsca do wypełnienia, więc kiedy, którego dnia i o której godzinie nie wiemy. Informacja o roku, też jest niepewna, gdyż występuje tylko na tylnej stronie, wpisana ołówkiem w momencie przyjęcia na stan biblioteki.