Kształcenie kadr dla potrzeb bibliotekarstwa publicznego – materiały ze spotkania panelowego

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg ; Malbork Strony: 59 Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Bibliotekarstwo - szkolenia zawodowe - 20 w.
Data dodania: 09.11.2012

23.05.1978 r. w salach Muzeum Zamkowego w Malborku odbyło się spotkanie panelowe nt. „Kształcenia kadr dla potrzeb bibliotekarstwa publicznego”. Organizatorami była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu, jej Oddział w Malborku oraz Instytut Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie. Wprowadzeniem do dyskusji były trzy referaty, a w dyskusji zaprezentowano poglądy dydaktyków, praktyków oraz studentów. Wystąpili m.in. Jerzy Maj, Zbigniew Nowak, Jerzy Sekulski, Magdalena Bystrek i in.