Krzysztof Grajczak: malarstwo ; Roman Fus: rzeźba ; Zbigniew Chrostek: malarstwo – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2004 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 21 w.
  • Rzeźba - wystawa - 21 w.
  • Fus, Roman (1960-2007)
  • Grajczak, Krzysztof
  • Chrostek, Zbigniew
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 07.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 16.12.2004 r.na wystawę trzech artystów. Krzysztof Grajczak - zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza granicami m.in. w Szwecji i Tunezji. Chrostek Zbigniew - również brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą i konserwacją. Roman Fus (1960-2007) - jeden z najbardziej znanych elbląskich artystów rzeźbiarzy. Tworzył głównie w drewnie, stali, granicie i brązie, zajmował się także rysunkiem. Jego wkład w animację kultury w naszym mieście na zawsze pozostawi ślad w historii Elbląga. To właśnie Roman Fus zainteresowany rzeźbą w śniegu zorganizował pierwszy w Polsce Festiwal Rzeźby w Śniegu.