Krystyna Dalecka-Mieszkowska: „Biolity i Boksyty” oraz Andrzej Sobolewski: malarstwo – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1988 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Sobolewski, Andrzej (1955-1999)
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
  • Malarstwo - Elbląg - wystawa
Data dodania: 13.09.2012

Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu zaprasza 1.12.1988 r. na wystawy malarstwa Krystyny Daleckiej-Mieszkowskiej, zajmującej się tkaniną artystyczną, malarstwem, wystawiennictwem i performance. W swoich pracach  wykorzystuje niemal wszystkie surowce stosowane w tkaninie artystycznej: len, wełna, sizal, juta, konopie, skrawki skóry, folia plastykowa, a nawet ptasie pióra. Druga wystawa, to dzieła Andrzeja Sobolewskiego (1955-1999), który zajmował się malarstwem oraz innymi pokazami około wizualnymi. Laureat nagród i wyróżnień krajowych i międzynarodowych. Oboje artyści brali udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.