Krystyna Brodzka: tkanina, Maria Brodzka-Bestry: malarstwo – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 2006 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Galeria Stary Dom Mennonitów w Elblągu - wystawa
  • Malarstwo - Elbląg - wystawa
  • Druk akcydensowy
Data dodania: 22.10.2012

Galeria Stary Dom Mennonitóww Elblągu zaprasza 20.05.2006 r. na wernisaż wystaw dwóch autorek - Krystyny Brodzkiej-Piątowskiej (tworzącej tkaniny) i jej córki Marii Brodzkiej-Bestry (malarstwo). Krystyna Brodzka-Piątkowska posługuje się tradycyjnymi technikami tkactwa, stosuje też naturalne metody barwienia włókien. W pracach wykorzystuje wełnę, len, a także rafię, sizal i bawełnę. Jej tkaniny są przestrzenne, przypominają płaskorzeźby. Artystka często wykonuje ażury, dzięki temu prace mogą być oglądane z dwóch stron. Na elbląskiej wystawie prezentowane są tkaniny z różnych etapów twórczości artystki, są wśród nich prace w naturalnych barwach, ale też kolorowe, o intensywnych odcieniach. Maria Brodzka-Bestry jest historykiem sztuki,przewodnikiem, pisze recenzje z wystaw, zajmuje się fotografią i malarstwem. Na wystawie zaprezentuje obrazy, rysunki oraz kompozycje z papieru ręcznie czerpanego. Prace wykonane są różnymi technikami, są wśród nich obrazy malowane tzw. tłustą temperą. Głównym tematem prac artystki jest martwa natura. Obie wystawy można oglądać do 23.07.2006 r.