Koncert w Zakładowym Domu Kultury "Zamech" 21.12.1976 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu - koncert
Data dodania: 19.12.2012

Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu oraz Zakładowy Dom Kultury (ZDK) "Zamech" w Elblągu przygotowały Koncert w wykonaniu Pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Koncert odbył się 21.12.1976 r. o godz. 18.00 w Zakładowym Domu Kultury "Zamech" w Elblągu przy ulicy Stoczniowej. W programie wykorzystano utwory J. Aubiana, W. Błażewicz, E. Bozzy, G. Frescobaldiego, B. Marcello, F. Nowowiejskiego i R. Połczyńskiego. Na fortepianie zagrała Krystyna Wawryków, na puzonie Magdalena Zawadzka a sopranu użyczyła Brygida Skiba. Koncerty organizowane przez ZDK "Zamech" stały się praktycznie stałym elementem kultury  w Elblagu w drugiej połowie lat 70-tych. Z tamtego okresu Biblioteka Elbląska posiada wiele zaproszeń na te imprezy muzyczne, można je obejrzeć po wpisaniu do Wortala słów - "koncert kameralny w zakładowym".