Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej w 1978 r. - program muzyczny

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: [16] Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Data dodania: 19.12.2012

Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka (POiFB) w sezonie 1978/79 przygotowała koncert symfoniczny, który się odbył 19.10.1978 r. w Elblągu i 20.10.1978 r. w Gdańsku. Na koncert składały się utwory J. S. Bacha i W. A. Mozarta. Wykonawcami byli artyści Filharmonii Bałtyckiej i chóru "Chorus Soranus" z Danii, orkiestra grała pod kierunkiem Knuda Vada z Danii i Zygmunta Rycherta. Goście z Danii to Hallger Benumdahl (sopran), Lone Due (alt), Peder Severin (tenor), Per Johansen (bas) a koncertmistrzami byli Janusz Zis i Grażyna Staniszewska. W programie nie określono miejsc koncertów w Gdańsku i Elblągu. Jednakże koncerty takie odbywały się cyklicznie a posiadane dokumenty w Bibliotece Elbląskiej sugerują jeszcze jeden koncert odbyty tym roku w budynku teatru w Elblągu. Aby obejrzeć inne dokumenty z tej dorocznej imprezy trzeba wpisać w wyszukiwarkę słowa "Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej". W dokumencie przedstawiono również sylwetki gości z Danii, notkę dotyczącą chóru "Chorus Soranus", skład orkiestry filharmonicznej oraz kilka słów o granej muzyce. I nną cykliczną imprezą, po której też zostało kilka afiszy był - "Koncert Symfoniczny w Elblągu Gdańskiej Orkiestry Symfonicznej".