Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Teatr im. S. Jaracza w Elblągu - koncert
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Elblągu
  • Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Data dodania: 20.12.2012

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka (PO i FB) w Gdańsku przygotowały koncert symfoniczny, który odbył się dnia 24.02.1975 r. o godz. 19.30 w Teatrze im. S. Jaracza w Elblągu, podobne spotkanie zorganizowano w miesiącu poprzednim. Koncerty takie PO i FB odbywały się regularnie a niektóre z afiszy zapowiadajace koncerty można obejrzeć na stronach Biblioteki Elbląskiej wpisując w wyszukiwarkę nazwę imprezy - "Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej". Gościem koncertu był grający na fortepianie Jerzy Sulikowski a orkiestrą dyrygował Zdzisław Bytnar. W programie przygotowano utwory W. A. Mozarta, J. Haydna i L. v. Beethovena. Na plakacie przekreślono czarnym pisakiem czas minutowy imprezy, wpisując obok inny. Dopisano także pisakiem informację o treści - "Informacje w sprawie biletów tel. 25-00 i 67-68". Na naszych stronach możemy zapoznać się z jeszcze inną cykliczną imrezą odbywającą się w Elblągu - "Koncert Symfoniczny w Elblągu Gdańskiej Orkiestry Symfonicznej".