Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - koncert
  • Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Data dodania: 20.12.2012

Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka (PO i FB) w Gdańsku była organizatorem w 1978 r. koncertu symfonicznego, mającego miejsce w dwóch różnych miejscowościach. Dnia 10.03.1978 r. filharmonia koncertowała w swoim gmachu PO i FB, natomiast w dniu następnym 11.03.1978 r. o godz. 18.00 koncertowała w sali Teatru Dramatycznego w Elblągu, w tym samym roku orkiestra gościła ponownie z koncertem w Elblągu. Aby obejrzeć inne dokumenty w naszych zbiorach z tej dorocznej imprezy można wpisać w wyszukiwarkę słowa "Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej". Gościem koncertu był grający na fortepianie Igor Żukow ze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, dodatkowo wystąpił z orkiestrą filharmonii Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego pod kierunkiem J. Sudaczyńskiej-Babicz. Orkiestrą dyrygował Zygmunt Rychter a w programie znalazły się utwory P. Perkowskiego, P. Czajkowskiego, J. Brahmsa oraz H. Berlioza. Koncerty symfoniczne PO i FB w teatrze elbląskim były imprezą cykliczną.