Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - koncert
  • Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Data dodania: 20.12.2012

Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka (PO i FB) w Gdańsku zorganizowała w 1980 r. koncert symfoniczny, który odbywał się w różnych miejscach. Występ w dniu 19.09.1980 r. o godz. 19.30 odbył się w gmachu PO i FB w Gdańsku a 20.09.1980 r. o godz. 19.00 w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. W programie wykorzystano utwory B. Smetany, W. A. Mozarta i A. Dworzaka, orkiestrą dyrygował Jarosław Soukup a solistą był grający na fortepianie Bogdan Czapiewski. Koncerty symfoniczne PO i FB z Gdańska w Elblągu były imprezą cykliczną i odbywały się przez kilka lat jak wskazuje jeden z dokumentów z 1976 r. na stronach Biblioteki Elbląskiej. Aby obejrzeć inne dokumenty z tej dorocznej imprezy trzeba wpisać w wyszukiwarkę słowa "Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej". Podobnie sprawa się ma z cykliczną imprezą o nazwie - "Koncert Symfoniczny w Elblągu Gdańskiej Orkiestry Symfonicznej".