Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - koncert
  • Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Data dodania: 14.12.2012

Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka (PO i FB) w Gdańsku zorganizowała w 1976 r. koncert symfoniczny, który częściowo miał być wyjazdowy. Tego typu imprezy były cykliczne, następna miała odbyć się w maju tego roku jak wynika z posiadanych przez Bibliotekę Elbląską innych dokumentów. Pozostały po niej afisze z kilku lat, które można obejrzeć na stronach Biblioteki Elbląskiej po wpisaniu w Wortalu jej nazwy - "Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej". Występy w dniach 21.01.1976 r. i 22.01.1976 r. odbyły się w Teatrze Dramatycznym Elblągu w oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni, pozostałe dwa koncerty 23 i 24.01.1976 r. odbyły się w gmachu PO i FB w Gdańsku. W programie zagrano utwory J. S. Bacha, H. Wieniawskiego, Zb. Pniewskiego, P. Czajkowskiego, orkiestrą dyrygował Zygmunt Rychter a solistą grającym na skrzypcach został Krzysztof Jakowicz.