Koncert Symfoniczny w Elblągu Gdańskiej Orkiestry Symfonicznej 26.05.1975 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Teatr im. S. Jaracza w Elblągu - koncert
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Elblągu
  • Gdańska Orkiestra Symfoniczna
Data dodania: 21.12.2012

Staraniem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego (ETK) do Elbląga zawitała Gdańska Orkiestra Symfoniczna. Orkiestra dała koncert objazdowy o godz. 19.30, dnia 26.05.1975 r., muzycy zagrali w Teatrze im. S. Jaracza w Elblągu. Solistą został wiolonczelista Zbigniew Krzymiński, orkiestrą dyrygował Zygmunt Rychert będący jednocześnie kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się utwory F. Liszta, T. Bairda i A. Dworzaka. "Koncert Symfoniczny w Elblągu Gdańskiej Orkiestry Symfonicznej" jak i "Koncert Symfoniczny w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej" były imprezami cyklicznymi ta pierwsza odbywała się w roku 1975 kilkakrotnie, po nich pozostało kilka afiszy w zbiorach Biblioteki Elbląskiej, i na naszych stronach internetowych można je przeglądnąć wpisując ich nazwy do wyszukiwarki Wortala.