Koncert Sylwestrowy w Elblągu Państwowej Opery i Filharmonii Bałtyckiej - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - koncert
  • Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
Data dodania: 14.12.2012

Państwowa Opera i Filharmonia Bałtycka (PO i FB) w Gdańsku przygotowała w 1976 r. koncert sylwestrowy, który częściowo miał być wyjazdowy. Występ w dniu 29.12.1976 r. miał odbyć się w Teatrze Dramatycznym w Elblągu a drugi koncert w dniu 30.12.1976 r. odbył się w gmachu PO i FB w Gdańsku. Podobne koncerty miały charakter cykliczny, w zbiorach Dokumentów Życia Społecznego odnajdziemy wiele zaproszeń na koncerty PO i FB w Elblągu, wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazę - "koncert symfoniczny". W programie znalazły się utwory W.A. Mozarta, F. Chopina, G. Gerschwina, S. Rachmaninowa, E. Griega, J. Brahmsa, i P. Czajkowskiego. Orkiestrą dyrygował Zygmunt Rychter a solistami byli Krystian Zimerman i Stefania Toczyska.