Koncert Kameralny w Zakładowym Domu Kultury "Zamech" 9.12.1976 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu - koncert
Data dodania: 19.12.2012

Dnia 9.12.1976 r. o godz. 18.30, Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu, Krajowe Biuro Koncertowe P.A.A. (Państwowa Agencja Artystyczna) "Pagart" w Warszawie, zorganizowały "Koncert Kameralny". Występ odbył się w ZDK "Zamech" przy ulicy Stoczniowej 10 nazywanym "Pałacykiem" w programie zagrano utwory K.M Webera, Fr. Chopina, F. Mendelsona, F. Schuberta, N. Paganiniego, F. Keilera, P. Czajkowskiego i H. Wieniawskiego. Na fortepianie zagrała Aleksandra Kawalla, na skrzypcach Stanisław Kawalla, konferansjerem został Jerzy Karolus. Na zaproszeniu znalazły się notki biograficzne dotyczące artystów. Tego typu imprezy w ZDK "Zamech", jak wynika z posiadanych innych dokumentów Biblioteki Elbląskiej odbywały się cyklicznie, można się z nimi zapoznać na stronach bibliotecznych wpisując frazę - "koncert kameralny w zakładowym".