Koncert Kameralny w Zakładowym Domu Kultury "Zamech" 9.03.1977 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Krajowe Biuro Koncertowe Państwowa Agencja Artystyczna "Pagart" w Warszawie
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu - koncert
Data dodania: 19.12.2012

Dnia 9.03.1977 r. o godz. 18.30, Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu i Krajowe Biuro Koncertowe "Pagart" w Warszawie, przygotowały "Koncert Kameralny". Muzykę przedstawiono w ZDK "Zamech" przy ulicy Stoczniowej 10 w programie znalazły się utwory F. Chopina, S. Moniuszki, S. Rachmaninowa, F. Lehara, L. Różyckiego, A. Alabiewa, M. Rymskiego-Korsakowa, G. Pucciniego, W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego. Wystąpili artyści - Jadwiga Gadulanka (śpiew), Maciej Witkiewicz (śpiew), Bogna Hałacz (fortepian). Słowo o muzyce, podobnie jak na koncercie wcześniejszym, przygotował Jerzy Piekarski, a na zaproszeniu znalazły się też informacje o następnym koncercie w dniu 18.03.1977 r. A że były to koncerty okresowe to pozostało po nich więcej dokumentów, które można przejrzeć na Wortalu Biblioteki Elbląskiej po wpisaniu do wyszukiwarki słów - "koncert kameralny w zakładowym".