Koncert Kameralny; Inauguracja Sezonu Koncertowego w ZDK "Zamech" 26.09.1976 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu
  • Krajowe Biuro Koncertowe Państwowa Agencja Artystyczna "Pagart" w Warszawie
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu - koncert
Data dodania: 19.12.2012

Zakładowy Dom Kultury (ZDK) "Zamech" w Elblągu, Krajowe Biuro Koncertowe P.A.A. (Państwowa Agencja Artystyczna) "Pagart" w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu przygotowały "Koncert Kameralny" inaugurujący stały sezon koncertowy. W zbiorach Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej odnajdziemy wiele zaproszeń z tych stałych sezonów koncertowych, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę - "koncert kameralny w zakładowym". Impreza odbyła się w ZDK "Zamech" dnia 26.09.1976 r. o godz. 18.00. Koncert miał podtytuł - "Wieczór muzyki romantycznej" a w programie zagrano utwory Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna. Jako solista wystąpił Andrzej Bachleda, na fortepianie akompaniował Józef Stompel a słowo wstępne przygotował Adolf Malinowski. Na zaproszeniu znalazły się notki biograficzne dotyczące artystów.