Koncert Gościnny Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Warszawa Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Muzyka - koncert - 20 w.
  • Filharmonia Narodowa w Warszawie
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - koncert
Data dodania: 20.12.2012

Filharmonia Narodowa w Warszawie była organizatorem koncertu gościnnego, który odbył się dnia 26.02.1976 r. o godz. 18.00 w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Spektakl powstał dzięki patronatowi Filharmonii Narodowej z Warszawy nad miastem Elbląg. Brali w nim udział artyści warszawscy - na skrzypcach Marek Szwarc, Andrzej Kapica, Zofia Muszyńska, Andrzej Kowalski, na fagocie Tomasz Sosnowski a orkiestrą symfoniczną Filharmonii Narodowej dyrygował Wojciech Michniewski. W programie znalazły się utwory A. Vivaldiego, W. A. Mozarta, K. Szymanowskiego oraz P. Czajkowskiego. Podobne koncerty pod patronatem Filharmonii Narodowej odbywały się wcześniej.