Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w 1979 r. - program muzyczny

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Zakłady Mechaniczne im. Gen. Karola Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu
  • Elbląski Kombinat Budowlany w Elblągu
  • Państwowa Komunikacja Samochodowa Oddział w Elblągu
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Elblągu
  • Elbląska Orkiestra Kameralna
Data dodania: 21.12.2012

Elbląska Orkiestra Kameralna dzięki staraniom Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Towarzystwu Rozwoju Ognisk Artystycznych w Elblągu przygotował koncert w 1979 r. Impreza prawdopodobnie odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Elblągu przy ulicy Traugutta 91. W dokumencie nazwanym "Program" brakuje spisu wykorzystanych utworów, funkcjonuje tylko spis uczestników koncertu wraz z instrumentarium. W treści dalszej dowiadujemy się o sponsorach orkiestry - Zakłady Mechaniczne im. Gen. K. Świerczewskiego, Państwowa Komunikacja Samochodowa Oddział w Elblągu, Elbląski Kombinat Budowlany. Także o kierowniku artystycznym i dyrygencie, którym był w tym czasie Zbigniew Droszcz.