Klub Międzyspółdzielniany w Kwidzynie – program muzyczny

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Kwidzyn Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Kwidzyn - muzyka - 20 w.
  • Muzyka - koncert - 20 w.
  • Zespół "Szeptet"
  • Zespół "Efekty"
  • Zespół Big-Bandowy
  • Klub Międzyspółdzielniany w Kwidzynie
Data dodania: 02.01.2013

Z okazji otwarcia nowego Klubu Międzyspółdzielnianego w Kwidzynie przygotowano w nowym gmachu specjalny program muzyczny. Wiemy z innych dokumentów Biblioteki Elbląskiej, że tę imprezę sponsorowało kilka miejscowych zakładów pracy. Wystąpiło kilka zespołów muzycznych oraz kilkunastu solistów m. in. Zespół instrumentalny, zespół akordeonowy i Big-Bandowy wszystkie pod kierownictwem muzycznym Józefa Mierzejewskiego. Wystąpiły też zespoły "Szeptet" i zespół "Efekty" pod kierownictwem muzycznym Zbigniewa Radzieja. Konsultacji muzycznych udzielił Antoni Sutkowski, opracowanie programu i konferansjerkę przygotował Ernest Lawaty, rysunki i karykatury narysował Mieczysław Potreć. W programie wykorzystano utwory F. Chopina, E. Młynarskiego, L. v. Beethovena a także kompozycje własne występujących artystów. Trudno ustalić datę otwarcia Klubu, wiemy, że to był rok 1975.