Kirchliche Bewegungen der Gegenwart, 1907-1908

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1907-1908 Sygnatura: 010302 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Kościół katolicki - historia
  • Kościół ewangelicki - historia
Data dodania: 24.02.2017

Dwutomowa seria wydawnicza, zawierająca dokumenty dotyczące aktualnych ruchów i zjawisk w życiu niemieckiego Kościoła ewangelickiego i katolickiego. Pierwszy tom serii ukazał się w 1908 r., drugi w 1909 (obejmuje lata 1907-1908). W przypadku analizy życia Kościoła katolickiego przywoływane są przez Wieganda głównie encykliki papieskie i listy pasterskie niemieckich biskupów. W roczniku z 1909 r. na kartce wyklejki przyklejonej do wewnętrznej strony okładki zapisana rękopiśmiennie dwoma charakterami pisma karteczka – korespondencja  z dnia 3.12.1915 r. wystawiona przez księgarnię elbląskiego księgarza Lèona Sauniera z właścicielem lipskiego wydawnictwa Dieterichsche Buchhandlung, w którym ukazała się seria „Kirchliche Bewegungen…” (pytanie do wydawnictwa o trzeci tom serii, w odpowiedzi  oficyna informuje, iż ukazały się tylko dwa jej tomy).