Kirchenordnung wie es mit den gemeinen Gebeten...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1612 Miejsce publikacji: Elbing Strony: [63] K., [18] K. Sygnatura: Pol.7.II.431 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - porządek kościelny
  • Modlitewnik
  • Kolekta mszalna
  • Luteranizm - porządek kościelny
Data dodania: 19.11.2013

Porządek kościelny dla podelbląskich wsi oraz parafii w Elblągu, zwierający wskazania odnośnie kolekty, sakramentów, m. in. małżeństwa i związanych z nimi nauk, modlitw i pieśni odmawianych i śpiewanych podczas liturgii. W tekście liczne marginalia. Za tekstem, na ostatnich kartach druku zapiski rękopiśmienne z dodatkowymi modlitwami (różne charaktery pisma). Typ oprawy (materiał): półskórek; obleczenie – brązowa skóra; zdobienia oprawy - czarny marmurek; okładzina – deski; wiązania - płaskie skórzane przewleczone; blok lekko zdeformowany; średnie zagniecenia, ubytki i przedarcia; znaczne zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.