Kierunki rozwoju kultury w województwie elbląskim do roku 1990: projekt

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Urząd Wojewódzki w Elblągu - 20 w.
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
Data dodania: 13.11.2012

Komitet Wojewódzki PZPR po zapoznaniu się z materiałami egzekutywy „Kierunki rozwoju kultury w województwie elbląskim do roku 1990”, wskazuje kierunki zadań mających na celu realizację dla dobra ogółu społeczeństwa. Po konsultacjach ze wszystkimi środowiskami społecznymi uważa iż wszystkie placówki kulturalne powinny wielorakimi formami oddziaływać na różne środowiska społeczno-zawodowe, m.in. rozwój i integracja środowisk twórczych, właściwa lokalizacja placówek kultury, opieka nad amatorską działalnością artystyczną etc. Projekt został wydany w listopadzie1977 roku.