Kierunki rozwoju kultury w województwie elbląskim do roku 1990 – biuletyn

Typ: Książka Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Illustracje: 8 k, tabl, mapa Strony: 123 s. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
Data dodania: 13.11.2012

Z myślą o rozwoju kultury, Komitet Wojewódzki PZPR na Plenum w dniu 14.11.1977 r. zaakceptował kierunki rozwoju kultury w województwie elbląskim do 1990 roku. W biuletynie znajdują się wytyczne i zadania do dalszego doskonalenia procesów przyspieszających rozwój kultury. Nacisk powinien iść w kierunku współpracy z profesjonalnymi instytucjami artystycznymi, stowarzyszeniami oraz organizacjami społeczno-kulturalnymi, wskazane są kierunki rozwoju w placówkach kultury, m.in. w bibliotekach, księgarniach, teatrze, kinie, muzealnictwie etc. W biuletynie znajdziemy wystąpienia z dyskusji podczas plenarnych obrad oraz uchwały Komitetu PZPR. Na końcu tekstu zamieszczono 16 zdjęć (Galeria EL, Kmiecin –Izba Regionalna Historii Żuław, Frombork-fragment Wzgórza Katedralnego, Lichnowy – wiatrak holenderski z XX w., Dom Kultury „Pegaz” etc.).