Kiermasz Jesienny : Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Starym Polu - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1961 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Stare Pole - rolnictwo - historia - 20 w.
  • Wojewódzki Związek Spółdzielni Rolniczych "Samopomoc Chłopska"
Data dodania: 19.10.2012

Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Starym Polu w dniach 29-31.1961 r. w magazynach naprzeciw biura G.S. zorganizowała dla ludności wiejskiej Kiermasz Jesienny. Dzięki niemu rolnicy mogli w jednym miejscu nabywać różnego rodzaju towary od wyrobów metalowych, pojazdów jednośladowych po artykuły gospodarstwa domowego, wyroby włókiennicze, ubrania czy obuwie. Na odwrotnej stronie afisza znajduje się pieczęć Wojewódzkiego Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku, a na stronie tytułowej pieczęć egzemplarz wyłączony z użytku.