Keramische und andere ordenszeitliche Funde in der Stadt Elbing und in der Elbinger Umgegend

Typ: Książka Rok publikacji: 1917 Miejsce publikacji: Thorn Autor:
  • Ehrlich, Bruno
Strony: 75 Sygnatura: IV.9 Elbląg biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia
  • Miejskie Muzeum w Elblągu
  • Elbląskie Towarzystwo Starożytności
  • Ehrlich, Bruno (1868-1945)
  • Archeologia
Data dodania: 02.10.2009

Artykuł dotyczy znalezisk (głównie ceramicznych) odkopanych w samym Elblągu i jego okolicach, datowanych na okres panowania na tych terenach Zakonu Krzyżackiego. Materiał ceramiczny stanowił znaczną część eksponatów przechowywanych w Elbląskim Muzeum Miejskim, a pochodzących z wykopalisk prowadzonych przez Elbląskie Towarzystwo Starożytności. Znalezione obiekty, inne niż ceramiczne, to np. drewniane miski i talerze, naczynia szklane, wyroby skórzane, metalowe, żelazne i kościane. Zostały one zaprezentowane na 10 tablicach dołączonych do tekstu. Książka wydana przez "Thorner Ostdeutschen Zeitung" w Toruniu. Oprawa tekturowa.