Każdy kocha Opalę – zdjęcie ze spektaklu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1972 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Patrick, John
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
Data dodania: 17.07.2012

"Każdy kocha Opalę" – żart sceniczny w trzech aktach autorstwa Johna Patricka. Główną bohaterką komedii jest Opala, przeurocza kolekcjonerka staroci, osoba nieskażona złem tego świata. Wszystkim, bez wyjątku, oferuje swoją przyjaźń i we wszystkim dostrzega plusy. Sztuka zabawna, proponuje „myślenie pozytywne” oraz przypomnienie jak bardzo liczy się przyjaźń i serdeczność. Teatr im. Stefana Jaracza w Elblągu wystawił sztukę 9.04.1972 r. Reżyseria – Jadwiga Marso, scenografia - Józef Zboromirski, opracowanie muzyczne – Mateusz Święcicki. Na zdjęciu kadr ze spektaklu. Fot. Tadeusz Trepanowski.