Katarzyna Warachim: malarstwo oraz Włodek Kmiecik: malarstwo – zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2006 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
  • Kmiecik, Włodzimierz (1962-2008)
  • Malarstwo - Elbląg - wystawa
  • Stowarzyszenie Artystów Malujących Ustami i Nogami
  • Niepełnosprawni - malarstwo - wystawa
Data dodania: 22.10.2012

Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu zaprasza 16.03.2006 r. na otwarcie wystawy dwojga artystów niepełnosprawnych Katarzyny Warachim oraz Włodzimierza Kmiecika. Katarzyna od 1995 roku jestem stypendystką Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Liechtenstein. Jej ulubioną techniką malarską jest olej na płótnie i na papierze, rzadziej używa akwareli. Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach w kraju i poza jego granicami (Praga, Budapeszt, Kaliningrad, Hamburg). Autorka również3 tomików wierszy. Oprócz poezji, malarstwa i literatury interesuje się teatrem. Prowadzi na szeroką skalę działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych. Drugi malarz to Włodzimierz Kmiecik (1962-2008). W wieku 16 lat uległ wypadkowi podczas skoku do wody, doznając złamania kręgosłupa szyjnego. Następstwem urazu był całkowity paraliż kończyn dolnych i częściowy kończyn górnych. Rozpoczął malowanie ustami, a swą wiedzę zdobywał z fachowych książek, podpatrując technikę i sposób malowania.Ulubionym tematem prac artysty jest pejzaż – w jego malowaniu największym wyzwaniem jest przedstawienie trójwymiarowej przestrzeni na dwóch wymiarach płótna, używając koloru, światła, cienia i perspektywy starał się tworzyć własne - niepowtarzalne wizje.