Karten und Skizzen aus der vaterländischen Geschichte der letzten 100 Jahre

Typ: Książka Rok publikacji: [1893] Miejsce publikacji: Düsseldorf Autor:
  • Rothert, Eduard
Sygnatura: KA 13 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Europa nowożytna - mapy
  • Atlas szkolny
  • Atlas historyczny
  • Kartografia
  • Niemcy - historia - 18-19 w.
Data dodania: 12.08.2015

Atlas; zawiera 22 tablice z kolorowymi mapami ilustrującymi historię powszechną Europy w latach 1792-1859 (wojny napoleońskie, Niemiecki Związek Celny, rozwój niemieckiej sieci kolejowej, wojna duńska, wojna francusko-pruska i powstanie Cesarstwa Niemieckiego). Ostatnia tablica zawiera przegląd wydarzeń z historii Francji z lat 1776-1866. Atlas przeznaczony był do użytku szkolnego, miał w przejrzysty i klarowny sposób dawać orientację w najważniejszych wydarzeniach historycznych, czemu służyło także dołączenie do każdej mapy przeglądu i opisu faktów historycznych. Skale map różne. Na stronie tytułowej znaki własnościowe (pieczęcie) Królewskiego Seminarium Nauczycielskiego w Malborku i biblioteki Szkoły Wyższej w Elblągu.