Kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej w Elblągu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG IX-80/12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Kąpielisko miejskie w Elblągu
  • Fotografia
Data dodania: 07.04.2012

Autor zdjęcia : D. Bocian, W: Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie – wrzesień – 1980 r. (Nr 9/80). Gdańsk, Wydaw.: RSW Prasa, Książka, Ruch. Format: 24 x 18 cm. Zdjęcie prezentuje basen pod „chmurką” – miejskie kąpielisko w Elblągu. Obiekt położony jest na skraju Parku „Dolinka", zbudowany w roku 1934 w pobliżu rzeczki Kumieli, umożliwiającej napełnianie go wodą przez dobudowane po wojnie filtry. Powierzchnia całego terenu 8,7 ha a lustra wody 3,4 ha. Długość basenu 340m, szerokość 100m a głębokość od 40cm do 290cm. Należy do jednego z największych tego typu obiektów w Europie.