Jubileuszowy Zjazd Śpiewaczy - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1961 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Chóry - Polska - 20 w. (po 1945 r.)
  • Malbork - życie kulturalne - 20 w. (po 1945 r.)
  • Afisz
Data dodania: 13.12.2012

Afisz z zapowiedzią jubileuszowego zjazdu malborskiego chóru "Lutnia" na okoliczność piętnastolecia istnienia chóru przypadającego w 1961 r. Wydarzenie organizowało  Zjednoczenie Polskich Związków Śpiewaczych i Instrumentalnych - Gdański Związek Śpiewaczy (Okręg Tczewsko-Starogardzki) pod patronatem Towarzystwa Rozwoju Ziem Zachodnich i Prezydium Powiatowej Rady Narodowej - Wydział Kultury w Malborku. W imprezie udział wzięły chóry z województwa gdańskiego. U dołu afisza program wydarzenia.

Na afiszu pieczęcie: "Egzemplarz wyłączony z użytku" i - na stronie odwrotnej - "Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku".