Jubileuszowy XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej: Frombork-Elbląg-Stegna – informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 35 Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Frombork - muzyka - 20 w.
  • Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku
  • Muzyka organowa - koncert
  • Organy - muzyka - historia
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Elblągu
Data dodania: 23.10.2012

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, Referat Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Elblągu, Rada Miasta i Gminy Frombork oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Stegnie - wydały jubileuszowy informator: „XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej”. Koncerty odbędą się w dniach 16.06-25.08.1997 r.Informator zawiera historię fromborskiego festiwalu ; historię organów we Fromborku, Stegnie i Elblągu; terminarz koncertów w poszczególnych miastach oraz biogramy ze zdjęciami uczestników festiwalu. W programie zapowiedź występów solistów (m.in.: Andrzeja Chorosińskiego, Andrzeja Ginko, Stefano, Rattini’ego, Józefa Kotowicza) oraz Orkiestry Kameralnej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu i Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego z Warszawy. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdziemy jeszcze więcej dokumentów związanych z tym festiwalem, możemy sie z nimi zapoznać po wpisaniu w wyszukiwarkę słów - Festiwal Muzyki Organowej: Frombork-Elbląg-Stegna.