Jubileusz 20-lecia Męskiego Chóru „Echo” - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1994 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4 Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Muzyka - koncert - 20 w.
  • Chór Męski „Echo” w Elblągu
Data dodania: 22.10.2012

Związkowy Chór Męski "Echo” powstał 9 grudnia 1974 r. z inicjatywy animatora życia kulturalnego w Elblągu Jerzego Piekarskiego, który został pierwszym kierownikiem oraz dyrygentem. Nabór członków został przeprowadzony wśród pracowników ówczesnych Zakładów Mechanicznych „Zamech” im. gen. K. Świerczewskiego w Elblągu i liczył 39 osób. Pierwszy występ miał miejsce w Zamechowskim Domu Kultury „Zamech” 9 lutego 1975 r. Utworem inauguracyjnym była pieśń „Na Grunwaldzkiem Polu”. Repertuar chóru to m.in. muzyka dawna, religijna oraz muzyka ludowa. Na zdjęciu broszura wydana na okoliczność 20-lecia obchodów chóru „Echo”z programem koncertu oraz biografią powstania zespołu.