Joanna Milewicz: malarstwo i Maria Milewicz-Brauer: rzeźby i marionetki – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1995 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Rzeźba - wystawa - 20 w.
  • Milewicz-Brauer, Maria
  • Milewicz, Joanna
Data dodania: 03.10.2012

Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu 9.03.1995 r. zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Milewicz. Artystka zajmuje się różnorodną twórczością: malarstwem, plakatem, instalacją oraz międzynarodowymi interaktywnymi działaniami artystycznymi. Maluje farbami akrylowymi, kolor niejednokrotnie "podbija" farbami fluorescencyjnymi, co sprawia, że obrazy podświetlone lampą UV zyskują drugi wyraz. Druga wystawapoświęcona rzeźbie - Marii Milewicz-Brauer, artystki obecnie mieszkającej w Niemczech, tworzącej niekonwencjonalne dzieła rzeźbiarskie, kukły i maski. Zajmuje się również ceramiką i rzeźbą w betonie. Obie panie brały udział w licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wystawy będą czynne do 9.04.1995 r. W zbiorach bibliotecznych znajduje się również folder dotyczący - Marii Milewicz-Brauer.