Jo. Balthasaris Wernheri [...] Selectae Observationes Forenses, novissimis dicasteriorum Vitembergensium praeiuduciis confirmatae. Editio altera, priori multo emendatior, cum duplici indice

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1720 Miejsce publikacji: Vitembergae Autor:
  • Wernher, Johannes Balthasar
Strony: [ 8 ]; 972; [ 156 ] Sygnatura: Pol.8.II.313/1 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Prawo
  • Wittenberga - sądownictwo
  • Flemming, Jakob Heinrich (1667 - 1728)
  • Wernher, Johannes Balthasar (1675 - 1742)
Data dodania: 18.12.2019

Johannes Balthasar Wernher (1675 - 1742) był matematykiem i profesorem prawa, a wreszcie rektorem uniwersytetu w Wittenberdze. Pełnił także funkcję radcy dworu i radcy prawnego  w Dreźnie na dworze Augusta II. Był autorem wielu dzieł z dziedziny matematyki i prawa. Jego „Selectae Observationes Forenses” to obszerny, wielotomowy zbiór zagadnień prawnych i rzeczywistych spraw pochodzących z sądów w Wittenberdze, zebranych i uporządkowanych przez autora. Dokument opatrzony dedykacją autora dla Jakoba Heinricha Flemminga (1667 - 1728).

Projekt „Digitalizacja, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej” w ramach programu MKiDN Kultura cyfrowa 2019. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.