Jestem chory na wybory [karta pocztowa]

Typ: DŻS Rok publikacji: XX w. Miejsce publikacji: b.m. Strony: [1] K. Sygnatura: DŻS - VII.1.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • NSZZ "Solidarność" w Elblągu
  • Satyra polityczna
  • Karty pocztowe
  • Propaganda
  • Logo NSZZ „Solidarność”
Data dodania: 03.01.2018

Karta pocztowa z rysunkiem satyrycznym gen. Wojciecha Jaruzelskiego, znakiem Polski Walczącej oraz logiem "Solidarności". Z drugiej strony druku, wydawnictwo "Fundusz Walki z Komunizmem", w miejscu znaczka - napis "NIE" z symbolem "Solidarności". [Grafik - Jerzy Janiszewski – stworzył dla współcześnie protestujących kolejny znak. W nawiązaniu do wydarzeń w 2017 roku przygotował logo „3xNIE”. „Znak powstał na bazie znaku „Solidarność”, na bazie prawdziwych wartości emocjonalnych i historycznych]. Karta pocztowa pochodzi ze zbiorów NSZZ „Solidarność”- Elbląg, przekazana w darze Bibliotece Elbląskiej.