Jerzy Kałucki : kategorie przestrzeni II - malarstwo - zaproszenie na wystawę

Typ: DŻS Rok publikacji: 2007 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - programy /foldery biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 21 w.
  • Sztuka współczesna - wystawa - 21 w.
  • Kałucki, Jerzy
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 27.09.2012

Jerzy Kałucki jest jednym z najwybitniejszych malarzy polskich. Twórczość Kałuckiego osadzona jest konsekwentnie w nurcie scjentystycznym, w polu nieustannie ponawianych zagadnień, poszukującego rozwiązań w obszarze różnych dyscyplin (malarstwo, scenografia, rysunek, grafika, konstrukcje przestrzenne, instalacje). Interesuje go studiowanie relacji między elementami przestrzeni, ruchu, barwy i światła. Stosuje przede wszystkim geometryczne formy - redukując obraz do łuku, linii i płaszczyzn. Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 30.08.2007 r. na wernisaż malarstwa artysty. Kurator wystawy: Bożena Kowalska.