Jarmark Jagielloński w Elblągu [fotografie]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 4 zdjęcia Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Jarmark Jagielloński w Elblągu
  • Sztuka ludowa
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Fotografie
Data dodania: 29.11.2017

Na zdjęciach Zdzisława Kusaja kadry z "Jarmarku Jagiellońskiego", który odbył się w dniach 26.05-02.06.1979 r. w Elblągu (na Bulwarze i Starym Mieście). Impreza nawiązywała do późnośredniowiecznej tradycji ludowych jarmarków. W swoich założeniach Jarmark miał pełnić rolę plenerowo-handlowo-rekreacyjną, dlatego obok punktów ze sprzedażą różnego asortymentu, elblążanie mogli uczestniczyć w pokazach mody oraz prezentacji dorobku twórców ludowych, zespołów artystycznych amatorskich i zawodowych. Jarmark Jagielloński to twórcze połączenie dawnego Jarmarku Kupieckiego oraz współczesnego Jarmarku Kulturalnego. Na zdjęciach pokaz mody, odzieży oferowanej przez Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego (WPHW) w Elblągu.